Lagün Havuz

Gürpınar Mah. Ziya Sk. No:8 B1 Beylikdüzü-İstanbul

Çalışma Saatleri : Haftanın 7 Günü – 24 Saat Servis

lagün havuz

liner havuz fiyatları

Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Bir astar yüzme havuzunun inşası birçok şekilde olabilir. En basit biçim, daha sonra betonla doldurulan içi boş beton bloklardan yapılmış bir beton blok kabuğunu içerir. Bu yerleştirildikten sonra, havuz ile malzemenin kendisi arasında bir keçe destek kullanılarak astar malzemesi eklenir.

Astar havuzlarının diğer formları, birbirine kenetlenen yalıtımlı hi-fiber plastik panelleri veya benzer şekilde birbirine kenetlenen bir çelik panel koleksiyonunu içerir. Bazı durumlarda, kütük kabinlerde kullanılanlara benzer ahşap çerçeveler kullanılabilir, ancak ömürleri sadece on yıl ile sınırlıdır. Söz konusu dayanıklılık, kurulum ve bakım olduğunda, bu yöntemlerin her birinin çeşitli artıları ve eksileri vardır.

Liner Kaplama Havuzlarının Maliyeti Nedir?

Bir astar havuzunun maliyeti büyük ölçüde üç temel şeye bağlı olarak değişir: birincisi, altyapı inşaatı; ikincisi, bahçe erişimi; ve üçüncüsü, kazı maliyetleri. İlgili tipik maliyetler, kendi kendine yapılan bir kazı için 200 bin ₺ ile tamamen yönetilen bir proje için 600 bin ₺ arasında değişir.

Neden Bir Liner Kaplama Havuzu Seçmelisiniz?

Basitçe söylemek gerekirse, bütçeniz kısıtlıysa astar havuzları harika bir seçimdir. Kompozit veya kiremitli havuzlardan çok daha ucuza inşa edilirler, ancak çok daha kısa süre dayanırlar. Bir hat havuzu için bütçe oluştururken, bunların genellikle yalnızca 5 ila 10 yıl sürdüğünü unutmamak önemlidir.

Liner Havuzu Nedir?

Bir vinyl liner havuzunun beş ana bileşeni vardır:

  • Duvar panelleri
  • Bir havuz tabanı
  • Vinil astar

Duvar panelleri merdivenler dışında her yerde havuzunuzun duvarlarını oluşturur. En yaygın malzeme seçenekleri çelik, alüminyum veya polimerdir. Bu duvar panelleri tipik olarak 42 inç uzunluğundadır, bu nedenle vinil astar havuzlarının sığ ucu tipik olarak bu derinliktedir.

Bir havuz tabanı tipik olarak vermikülit veya harçtan yapılır. Malzeme karışımını yuvarlak kenarlı bir havuz malası ile toprağın üzerine uygularsınız ve ardından astarı bunun üzerine yerleştirirsiniz.

Liner Kaplama Havuzun Artıları

Liner kaplama havuzun artıları;

  • Düşük başlangıç ​​maliyeti
  • Hızlı inşaat
  • Özelleştirilebilir şekil
  • Pürüzsüz astar yüzeyi
  • DIY seçeneği şeklinde sıralanabilir.

Bir liner kaplama havuzu oluşturmak yaklaşık 4 ila 8 hafta arasında sürer. Liner havuzları, bazı ev sahipleri için yönetilebilir bir DIY projesidir, ancak deneyimli bir profesyonel işi tamamladığında süreç genellikle daha hızlı hareket eder. Çoğu vinil astar havuzu, üç ila sekiz fit yüksekliğinde ve termoplastik veya galvanizli çelik içeren duvarlara sahiptir. Bu duvarlar için destekler panellerin arkasında durur, böylece havuzunuzun içi pürüzsüz olur ve duvarlar su basıncı altında eğilmez.

Vinyl Liner Havuzları

Vinyl liner havuzları, beton veya fiberglas seçeneklerden daha ucuzdur, ancak uzun vadede bakım ve onarım farklıdır. Vinil astar havuzları, beton bir havuzun yaptığı gibi çatlamalarını önleyen bir miktar esnekliğe sahiptir ve bir fiberglas havuz için yaptığınız gibi onları asla yeniden kaplamak zorunda kalmazsınız.

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Havuz Yapımı

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz GerekenlerYüzme havuzu inşa etmek büyük bir karar ve önemli bir yatırımdır. Çeşitli faktörleri dikkatlice değerlendirmek…
Read More
Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Havuz Yapımı

Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi GerekenlerBir astar yüzme havuzunun inşası birçok şekilde olabilir. En basit biçim, daha sonra betonla doldurulan…
Read More
Havuz Nasıl Yapılır?
Havuz Yapımı

Havuz Nasıl Yapılır?

Havuz Nasıl Yapılır?Havuz sistemleri, kullanım amaçlarına göre faklı teknik ve yöntemler kullanılarak yapılır. Dekorasyon amaçlı kullanılan havuzlar süs havuzu olarak…
Read More
Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?
Havuz Yapımı

Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?Kirli havuzlar birçok sorunu beraberinde getirse de hem yaz hem de kış aylarında havuz…
Read More
Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Havuz Yapımı

Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 ŞeyPerdeleri ve temeli beton ile çeliğin birlikte kullanılmasıyla yapılmış havuzlara betonarme havuz denir. Bu…
Read More