Lagün Havuz

Gürpınar Mah. Ziya Sk. No:8 B1 Beylikdüzü-İstanbul

Çalışma Saatleri : Haftanın 7 Günü – 24 Saat Servis

lagün havuz

Lagün Infinity Havuz Teklifleri

Sonsuzluk Havuz Fiyatları İçin
Bizi Arayın!

10 Yıl
Garanti Süresi

Infinity (Sonsuzluk) Havuz Sistemleri

Infinity (sonsuzluk) havuzları genellikle estetik görünümleri nedeniyle çok popülerdir. Su hattının ufukla birleşmesi veya yüzeylerinin ayna etkisi yaratması muhteşem görüntüler ortaya çıkarır.

Genellikle deniz karşısı ev, villa veya otellerde kullanılan bir sistemdir. Sadece estetik olarak değil, havuz kalitesi de üst düzeydir. Sıfır kenarlı havuz olarak da adlandırılır. Uç kısmı uçurumdan akan bir suyu andıran infinity havuz, yüksek maliyetli havuz çeşitlerindendir.

Genellikle turistlik tatil yerlerinde tercih edilen infinity havuzlar, son dönemde influencerler tarafından sosyal medya da muhteşem manzaralar eşliğinde paylaşılmaktadır.

Ufuk Çizgisi Taşma Tekniğine Genel Bakış

Temelde taşma, temiz su sağlayan ve bakım ürünlerini etkili bir şekilde karıştıran ters hidrolik sistemi ifade eder.

  • Çoğu havuz, serbest biçimli veya dikdörtgen şekillerde betonarmedir. (dökme veya püskürtme beton) Form olarak çelik veya ahşap kullanılabilir. Kalıp olarak beton veya polistiren kalıp blokları da kullanılabilir.
  • Taşma havuzları, arazinin profiline bağlı olarak tipik olarak zemin içindedir (gömülü veya yarı gömülü).
  • Filtrasyon sistemi, diğer havuz sistemlerine çok benzer.
  • Çeşitli havuz kaplama malzemeleri kullanılabilir: güçlendirilmiş PVC membranlar, cam elyafı ile güçlendirilmiş polyester reçine, mozaikler, su yalıtımı ve bitirme kaplamaları.


Normal yüzme havuzlarının duvarlarında havuzdan su toplayan süzgeçler bulunur; su filtrelenir ve dönüş girişlerinden doğrudan havuza geri döndürülerek kapalı devre bir sistem oluşturulur. Su seviyesi, silme taşı seviyesinden yaklaşık 15 cm aşağıdadır.

Su, sonsuzluk havuzundaki yer altı havuzundan veya çevresel taşma havuzundan doğrudan çekilmez. Yerçekimi, taşan suyu bir kanalda veya olukta toplayarak dengeleme tankına yeniden yönlendirir. Süzüldükten sonra su, havuzun duvarında ve tabanında bulunan girişlerden havuza geri döndürülür.

Geleneksel havuzlarda olduğu gibi, havuzda dolaşan su aynıdır. Bu nedenle internette yazılanların aksine aşırı su tüketimi söz konusu değildir. Sonsuz veya sıfır kenarlı bir havuz oluşturmayı düşünüyorsanız, uzmanlarımızdan yardım alın.

Infinity Havuz İçin Gerekli Ekipmana Genel Bakış 

Taşan yarı gömme veya gömme bir havuz inşa ederken, taşma havuzu ekipmanını entegre etmek zorunludur. Bu ürünlerin maliyetleri görece yüksektir ve kapalı veya açık yüzme havuzunun uzun ömürlü olması açısından çok önemlidir. Bunları gözardı ederseniz havuzun kullanımı ve bakımı oldukça zor olabilir.

Bir toplama havuzu veya dengeleme tankı olmadan havuz taşamaz. Bu küçük leğende depolanan fazla su filtrasyon pompası tarafından emilerek havuzun taşması sağlanır. Sadece havuzdaki su hacmini değil, taşma uzunluğunu ve beklenen yüzücü sayısını da dikkate almak gerekir. Hazne yağmur suyunu veya aşırı sayıda yüzücüyü kaldıramayacak kadar küçükse, taşma yoluyla su kaybedilecektir. Çok büyükse inşaat sırasında para israf edecektir.

Taşma kanalı, ana havuzdan dökülen suları toplamak ve toplama havuzunu beslemek için kullanılır. Bu cihazın konumu, taşmanın türüne bağlıdır; sonsuzluk havuzu olması durumunda, suyun taştığı taraf(lar)ın altında bulunur.

Lüks bir havuzun tabanına entegre edilen girişler (dipteki giderle karıştırılmamalıdır) genellikle göz ardı edilir, ancak ters akış için gereklidir.

Denge tankında su seviye regülatörü olması da önemlidir. Bu hayatınızı kolaylaştırır ve su eksikliği gibi sıkıntılı sonuçlardan kaçınmanıza yardımcı olur. Az ya da çok ekonomik çözümler mevcuttur: şamandıralar, problar. Bir çek valf ve otomatik doldurma solenoid valfı da gereklidir.

Taşma Havuzları Hakkındaki Doğrular

Dengeleme tankının havuz hacminin en az %10’unu kaplaması gerektiğini belirtmek YANLIŞTIR. Bundan çok daha azı yeterlidir. Havuzun boyutlarının yanı sıra, havuz filtrasyon pompasının debisi ve taşma uzunluğu dikkate alınarak hesaplanır.

İkinci bir pompanın gerekli olduğuna yaygın olarak inanılmaktadır. HAYIR! İkinci pompa genellikle yetersiz uygulanan bir taşmayı (yatay olmayan seviye) telafi etmek için su tabakasının kalınlığını arttırmak için kullanılır. Bununla birlikte, uzun taşmalı küçük bir havuz söz konusu olduğunda, bu doğru olabilir.

Bir yüzme havuzu için filtreleme sistemi çok büyük olmalıdır: bu YANLIŞ’tır. Yukarıdakilerle aynı nedenler geçerlidir.

Taşma havuzları daha fazla bakım gerektirir: HAYIR! Aslında bunun tersi doğrudur. Su havuzun tabanından yüzeye doğru aktığı için sonsuzluk havuzunda kirler çökmez ve yosun oluşmaz.

Skimmer bir havuzu sonsuzluk havuzuna dönüştürmek imkansızdır. Bir kez daha, bu DOĞRU DEĞİLDİR . Yeraltındaki bir beton havuz, mevcut çerçeve kullanılarak yenilenebilir. Su altı güvertesi, merdivenler veya dinlenme alanı gibi bazı özellikler ekleme olasılığı vardır.

Bir sonsuzluk havuzu inşa etmenin skimmer bir havuz inşa etmekten daha pahalı olduğu DOĞRUDUR! Yüzde on ila on beş daha eklenmelidir. Havuz ihtiyaçlarınız ne olursa olsun, inşa etmenize yardımcı olabiliriz. Projeniz hakkında bilgi almak isteriz.

Sonsuzluk Havuzları Birçok Avantajı Vardır

Avantajlar hem teknik hem de estetiktir ;

Suyun aşağıdan yukarıya doğru akması ile arıtma ürünleri ve ısı pompası ile ısıtılan su daha iyi karışır. Bu, havuzun bakımının ve suyun arıtılmasının kolaylaştığı anlamına gelir. Tuz klorlayıcılar, yüzücülerin rahatı için klorun yerini alır. Daha önce genel havuzlar için ayrılmış olan özel havuzlar artık taşma sistemini kullanabilmektedir.

Sıfır kenarlı havuz, bir bahçeyi, su seviyesinin güverte veya terasla eşleştiği bir dinlenme alanına dönüştürür. Izgara yerine, su gizli bir yuvadan akar.

Standart bir yüzme havuzu, evinizin değerine %15 ila %20 oranında katkıda bulunur. Bir infinity havuzun katacağı değer ise bu oradan çok fazladır.

Infinity (Sonsuzluk) Havuzu Fiyatları

Infinity (Sonsuzluk) havuzları teknik olarak karmaşık bir yapıya sahiptirler ve bu sebepten maliyetleri daha yüksektir.

Havuz inşaatçıları ve tasarımcıları olarak 10+ yıllık deneyime sahip Lagün Havuz, bütçenize saygı duyarak hayallerinizi gerçekleştirmenize yardımcı olabilir.
İnşaat veya yenileme, her şey özel bir tasarımla başlar.  Havuz hayali olan yüzlerce kişinin, hayal ettikleri havuza sahip olmalarına yardım ettik. Sizin neden olmayasın?