Lagün Havuz

Gürpınar Mah. Ziya Sk. No:8 B1 Beylikdüzü-İstanbul

Çalışma Saatleri : Haftanın 7 Günü – 24 Saat Servis

lagün havuz

Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Perdeleri ve temeli beton ile çeliğin birlikte kullanılmasıyla yapılmış havuzlara betonarme havuz denir. Bu havuzlar skimmer sistemli olabileceği gibi üstten taşmalı da olabilir. Betonarme havuzlar oldukça kuvvetlidir. Güçlü ve dayanıklı bir yapıya sahip olduğu için uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanılabilir. Diğer havuz çeşitlerine göre yapımı ve inşası da oldukça meşakkatlidir. İşte betonarme havuz hakkında bilmeniz gereken 10 şey…

 1. Özelleştirilebilir

  Etkileyici fonksiyonlara sahip olan betonarme havuzlar özelleştirilebilir bir yapıdadır. Özellikle büyük ve derin havuz tercihi için mükemmel bir seçenektir. Özel bronzlaşma çıkıntıları ve eğlenceli şekillerle tasarlanmaya müsaittir. Üstelik bu tasarımlar için servet ödemenize gerek yok.

 2. Yapım Süresi

  Betonarme havuzlarının yapımı diğerlerinin aksine daha uzun sürebilir. Bu süre 3 aydan 6 aya kadar uzayabiliyor. Örneğin ilkbaharda yapımına başladığımız betonarme havuzu ancak öbür yaz kullanabilirsiniz.

 3. Maliyet

  Betonarme havuzun maliyeti oldukça yüksektir. Başlangıçta kullanılan malzemelere ek olarak yüksek kimyasal kullanımı, elektrik ihtiyacı, asit yıkamaları ve yeniden doldurma işlemleri gibi faktörler maliyeti daha da arttırır. Yapımı kadar bakımı da ciddi maliyet ister. Ortalama 10 yılda bir yaklaşık 25 bin dolardan fazla masraf çıkarabilir.

 4. Dayanıklılık

  Betonarme havuzlar inanılmaz derecede dayanıklıdır. Sıva yüzeyi güçlüdür. Keskin nesnelerden kaynaklanan hasarlar bu havuzda endişeye neden olmaz. İçerisinde paslanıp delinebilecek kısımlar bulunmaz.

 5. Kullanım Ömrü

  Kalitesi ve kullanım ömrü yüksek olan betonarme havuzları uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz. Fakat olası sorunların zamanında çözümlenmemesi ve bakımlarının düzenli yapılmaması bu süreyi kısaltır.

 6. Bakım

  Betonarme havuzlarda kir ve alglerin gözenekli betona kolayca gömüldüğü görülür. Bu yosunların temizlenmesi oldukça zahmetlidir. Bu yüzden betonarme havuzların haftada bir çelik fırça ile fırçalanması önerilir. Alçı lekeleri, sıvalar, çatlaklar ve pullar da bakım gerektirir.

 7. Yosun

  Yosunlar genel olarak havuzların baş belası sorunları arasında yer alır. Eğer betonarme bir havuz kullanıyorsanız yosunlar iki kat daha fazla canınızı sıkabilir. Yüzeyi astarlı olmayan gözenekler arasına yerleşen yosunları temizlerken profesyonel desteğe ihtiyaç duyabilirsiniz. Her seferinde saatlerce yosunu temizlemek yerine işinde uzman kişilerden yardım alabilirsiniz.

 8. İç Yüzeyi

  Betonarme havuzlarda yüzeyde sıva kullanılır. Pürüzlü olan yüzeyler genellikle ayaklarda kabarmaya veya ağrıya neden olabilir. Bu yüzden betonarme havuzlarda su ayakkabısı giymek daha yararlı olacaktır. Sert ve rahatsız edici iç yüzeyi bir miktar pürüzsüz hale getirmek mümkündür.

 9. Havuz Kimyasalları

  Havuz kimyasalları temizlik açısından büyük öneme sahiptir. Betonarme havuzlarda ise havuz kimyasalların önemi daha da artar. Yüze içerisinde gömülen atıkları ve yosunları temizlemek için daha çok kimyasala ihtiyaç duyabilirsiniz.

 10. Elektrik Enerjisi

  Pompa ve filtre sistemi için ihtiyaç duyulan enerji betonarme havuzlarda daha yüksektir. Sirkülasyonu ve filtrelemeyi sağlayan sistem normalden daha fazla çalışır. Dolayısıyla betonarme havuzlar yıllık enerji faturanızı bir miktar yükseltebilir.

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler
Havuz Yapımı

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Yüzme Havuzu Yaptırırken Dikkat Etmeniz GerekenlerYüzme havuzu inşa etmek büyük bir karar ve önemli bir yatırımdır. Çeşitli faktörleri dikkatlice değerlendirmek…
Read More
Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Havuz Yapımı

Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Liner Kaplama Havuz Hakkında Bilinmesi GerekenlerBir astar yüzme havuzunun inşası birçok şekilde olabilir. En basit biçim, daha sonra betonla doldurulan…
Read More
Havuz Nasıl Yapılır?
Havuz Yapımı

Havuz Nasıl Yapılır?

Havuz Nasıl Yapılır?Havuz sistemleri, kullanım amaçlarına göre faklı teknik ve yöntemler kullanılarak yapılır. Dekorasyon amaçlı kullanılan havuzlar süs havuzu olarak…
Read More
Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?
Havuz Yapımı

Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?

Havuz Çeşitlerine Göre Havuz Bakımı Nasıl Yapılır?Kirli havuzlar birçok sorunu beraberinde getirse de hem yaz hem de kış aylarında havuz…
Read More
Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey
Havuz Yapımı

Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey

Betonarme Havuz Hakkında Bilmeniz Gereken 10 ŞeyPerdeleri ve temeli beton ile çeliğin birlikte kullanılmasıyla yapılmış havuzlara betonarme havuz denir. Bu…
Read More