Lagün Havuz

Gürpınar Mah. Ziya Sk. No:8 B1 Beylikdüzü-İstanbul

Çalışma Saatleri : Haftanın 7 Günü – 24 Saat Servis

lagün havuz

Lagün Betonarme Havuz Teklifleri

Betonarme Havuz Fiyatları İçin
Bizi Arayın!

10 Yıl
Garanti Süresi

Betonarme Havuz Sistemleri

En çok tercih edilen ve en çok bilinen havuz sistemleridir. Betonarme yapı bildiğimiz inşaat yapımında kullanılan, genellikle beton ve çeliğin karışımından elde edilen malzemelerdir.

Betonarme havuzlar; skimmer, yarı taşmalı ve taşmalı olarak 3 sistemden oluşmaktadır.

Yapım aşamasında çok dikkatli olunması gerekir. Aksi halde su kaçırma, çatlama gibi problemlerle karşılaşılabilmektedir.

Betonarme havuz yapım aşamaları birer gün arayla yapılması tavsiye edilmektedir. Ortalama 20-25 gün içerisinde tamamlanan betonarme havuz yapılırken, kullanılan malzemenin kalitesi, profesyonel işçilik, eksiksiz projelendirme ve doğru kontrol çok önemlidir.

Betonarme Havuz Yapımı

Betonarme havuz inşasındaki en önemli aşama projelendirmedir. Gerekli ölçümler yapılıp, tüm detaylarıyla hazırlanan bir proje, uzun vadede problem yaşamadan havuzunuzu sorunsuzca kullanmanızı sağlayacaktır. Aşamalar şu şekildedir:

  • Havuzun hafriyatı yapılır ve betonarme havuzun dış kalıbı dökülür.
  • Havuzun iç tesisatına başlanır. Bu aşamada havuzun su geçirmezliği sağlanır ve filtre boruları yerleştirilir.
  • Betonarme havuzun zemin ve yan duvarlar için beton dökülür.
  • Havuzun kaba kalıpları çıkarılır ve betonarme havuz temizlenir.

Bu haliyle artık betonarme havuzumuz iç sıva ve şap uygulamasına hazırdır. Seramik havuzun en önemli aşaması, su yalıtımının hatasız ve eksiksiz bir şekilde yapılmasıdır. Bu adımda seramik döşemelerden ilk olarak çift kompenantlı su izolasyonu uygulamaktadır.

Ardından havuz içi izolasyon işlemi, akabinde seramik kaplama işlemleri yapılır. Seramik yapıştırıcı ve derzinde ise flex özelliği olan ürünler kullanılır. Havuzun iç ve kenar kaplamaları derz uygulaması yapıldıktan sonra elektrik tesisatı çekilir.

Tercihe bağlı olarak istenirse seramik kaplama yerine Liner Kaplama Havuz Sistemleri de seçilebilir.

Betonarme havuzlarda yine isteğe bağlı olarak çeşitli eğlence aksesuar & sistemleri (aydınlatma ekipmanları, şelale, paslanmaz veya fiber basamaklar, akıntı sistemi, kum filtrasyon sistemleri, Klor ph, tuz ph. ozon dezenfeksiyon sistemi, su perdesi, havuz suyu ısıtıcısı, kaydırak) kullanılabilmektedir.

Yapım aşamaları tamamlanan havuz artık son test işlemi için suyla doldurularak 1 hafta süresince takip edilir. Herhangi bir çatlak ve ya su sızıntısı varsa onarım yapılarak havuz kullanıma hazır hale gelir.

Dikkat edilmesi gerekenler:

  • Havuza dıştan sızıntı ya da bilinmeyen öğelerin karışmaması izolasyon açısından çok önemlidir.
  • Havuz sıvası mutlaka dere kumu kullanılmalıdır.
  • Betonarme yüzme havuzunda iyi oturtma sağlanabilmesi için havuz yatakları taş tabakalar ile sıkıştırılmalıdır.
  • Kalıp dökülmesi gerçekleştikten daha sonra yeterli süre beklenmeli ve ardından temel havuz yalıtımı yapılmalıdır.

Betonarme Havuz İç Çalışma Sistemi

Üstten taşmalı havuzlarda, taban besi kısmından çıkan su havuz etrafındaki ızgaralardan taşarak denge deposuna gitmektedir. Denge deposunda filtrasyon ve dezenfeksiyon işlemleriyle temizlenir ve pompa aracılığı ile tekrar havuzun taban besisinden havuza geri döner.

Skimmer sistemli havuzlarda ise, havuz kenarında taşma ızgarası veya denge deposu bulunmamaktadır. Zeminden veya yan perdelerde ki besiden havuza girmekte olan su, üst kısımdaki skimmer (yüzey sıyırıcı) dan emilip filtrasyon ve dezenfeksiyon sistemine gitmektedir. Pompa aracılığı ile anında tekrar havuza dönderilmektedir.

Dayanıklılığı ve Tasarımsal Etkisi Sebebiyle Çok Tercih Edilen Betonarme Havuz Projeleri

Yaşam alanlarımıza daha konforlu bir hayat için inşa ettirdiğimiz yüzme havuzları, gerek estetik görünümüyle gerekse dayanıklı ve fiyatlarıyla tercihlerimizi etkiler. Birbirinden farklı yapılara sahip olan farklı havuz çeşitlerinden en çok tercih edileni olan Betonarme havuz ise sağlamlığı ve görselliğiyle en popüler havuzlar arasından gösterilmektedir.

Betonarme havuzlar, inşaat süreçlerinden kaynaklı olarak işlem süreleri daha uzun olabilmektedir.  Gelişen teknoloji ile beraber bu süreçler minimuma indirgenmiştir.  Betonarme havuzların tabanından başlayıp son aşamasına kadar detaylı proje ile kusursuz bir havuz yapılması çok önemlidir.

Gerek siteler, villalar, oteller, spor salonları vb. işletmeler sıklıkla betonarme havuz tercih etmektedirler.